top of page

תהילים

בספר תהלים כלולים כל נשמות ישראל

וע"י אמירת תהלים נפתחים שערי חסדים ורחמים גדולים.

אמירת תהלים מעוררת את הלב  ופותחת את השער  שמתאים לשורש נשמתו.

(מתוך מכתבי חיזוק מהרבנית קוק)

 

טוב להודות לה'

נשים יקרות! כל יהודי הוא כמו מנורה דולקת יפה וכל פעולה קטנטונת שאנו עושים פה בעולם לשם שמים עושה אורות גדולים ועצומים שם למעלה בעולמות העליונים.

ישנו בית חרושת-מפעל ענק לייצור גלידות, והנה הפסקת חשמל במפעל! כל המכונות הגדולות, המיקסרים, המנועים והמאווררים – הכל הכל דמם! והנה בא לפתע פועל אחד פשוט, מרים כפתור אחד קטן, שגרם לקצר, והנה תוך שניה, כל המכונות מתחילות  לפעול בעוצמה אדירה וגדולה. ככה זה לגבי כל אדם מישראל, בפעולה אחת קטנה יכול לשנות את המצב..  (חייב אדם לומר בשבילי נברא העולם) .

 

סגולה עצומה!

תדענה לכן שמי שאומר תהילים בכל יום, מסיר צרות ואסונות ותאונות דרכים מעצמו ומכל בני ביתו, וסגולה עצומה לבריאות, פרנסה, והצלחה בחיים, לומר בכל יום עשרה פרקי תהילים לכבוד השם יתברך… לא משנה אילו פרקים… כולם מאוד מאוד קדושים ומועילים ובכוחם לחולל פלאות ולמנוע כל בעיה.

 

 

התינוק התהפך – בזכות ספר התהילים

מספרת ציפורה: היגיע  זמן לידתי, ומשום מה התגלה סיבוך מסוים. כשהלידה החלה מתארכת והכאבים התמשכו, החלו הרופאים לדבר על ניתוח, ולמרות שבצעירותי עברתי פעם ניתוח – משום מה חלחלה ופיק ברכים אחזוני עתה לשמע זאת. "רבונו של עולם", קראתי : "עשה לי נס! אני מבטיחה שכל בוקר אקרא את ספר התהילים כולו בלי נדר!". לא הספקתי לגמור את "תפילת הלחש" הקצרה שלי והתינוק נפל והחליק על המיטה! כל המחלקה בחדר הלידה היו פשוט על גלגלים! נס כזה לא ראו בימי חייהם. המילדת נישקה אותי בהתרגשות, "אלוקים אוהב אותך" היא אמרה! ואני ידעתי שמה שלא עשה הניתוח עשתה  ההבטחה לומר כל יום שעתיים תהילים.

 

 

תפילה של אמא

תפילות של אמא יהודיה ודמעות של אמא, אפילו תוך כדי עבודות בית, עוזרות יותר מאשר כל העצות והסגולות שבעולם!

אם אמא יהודיה בלחץ מצליחה "לחטוף" תפילת שמונה עשרה – זה חשוב מאד מאד בשמים! ומי שמשתדלת ומתפללת תפילת ערבית מילה במילה – זה מאד מועיל ליראת שמים ולצדקות של הילדים.

 

מעריב מלשון עריבות ומתיקות וגם מלשון ערבות – שמים וארץ ערבים עליך שבזכות התפילה תזכי לכל טוב!.

 

האומר בכל יום את התהילים של אותו היום… שכרו עצום!!

ומונע תאונות דרכים, מחלות, ופיגועים ויש לו שמירה עצומה

והצלחה מהשם כל אותו היום.

 

מעלת אמירת התהילים

מתהילים אור ודרך

 

  • אמרו חז"ל שהתפלל דוד המלך ע"ה שהקורא תהילים יטול שכר על כך כעוסק בנגעים ואהלות, וכל האומר תהילים בכל יום כאילו קיים כל התורה כולה, וזוכה להיות תחת כסא הכבוד.

 

  • כתב השל"ה הקדוש, מי שחשקה נפשו לידבק בה' יתברך ידבק ללמוד בספר תהילים, ויש לאומרם בנחת ובשירה ובזימרה ובכוונת הלב. וטוב שיאמר מזמורי תה' קודם התפילה לזמר עריצים ותעלה התפילה ברצון.

 

  • כתב מרן החיד"א זיע"א, כי מי שהוא חולה מקבץ עשרה אנשים ולומד כל פסוקי תהילים המתחילים בכל אות מאותיות שמו.

 

  • הרגיל לקרוא בספר תהילים, דוחה כל מיני פורענויות וכמה פגעים רעים מעליו ומעל בני ביתו ומעל משפחתו ומעל בני דורו ומגלגל עליהם כל מיני שפע ברכות, טובות והצלחות.

 

  • האומר ספר תהילים בכל יום מובטח לו שהוא בן העולם הבא וזוכה להיות תחת כסא הכבוד.

 

  • ע"י אמירת תהילים זוכה לצאת מכל המכאובים, זוכה לטהר את נשמתו וזוכה לשמחה גדולה.

 

 

 

 
 
bottom of page