top of page
 בס"ד
סגולה לקרב את הבנים
מהחוברת חי בסגולה, נר לרגלי  של הרב יעקב ישראל לוגאסי שליט"א ועוד
 
  • בעיקר להתפלל על הילדים מקירות לבנו שישיב ה' אליו את לבם התועה ויחדש בקרבם רוח נכונה לעבדו...
  • עלינו לסלק את נגיעותינו האישיות ולעבוד עם בנינו ובנותינו בדרכי נועם . ומתוך אמונה, כניעה, ותפילה נצליח להשיבם, שכן רבות פעמים נגזר עלינו זאת דוקא כדי שנכנע לה', אזי בהכנעה אמיתית נעשה את המוטל עלינו, ואז ירחם ה' ויעשה את שלו להשיב לבם אליו.
  • ויאמר פסוקים דלהלן המחזקים שאין להתיאש ועתידין הבנים לחזור בתשובה, ויאמרם בשמחה ובאמונה ובתקוה שישיב ה' לבם בתשובה במהרה:
 
קוֹל בְּרָמָה נִשְׁמָע נְהִי בְּכִי תַמְרוּרִים--רָחֵל, מְבַכָּה עַל-בָּנֶיהָ; מֵאֲנָה לְהִנָּחֵם עַל-בָּנֶיהָ, כִּי אֵינֶנּוּ. כֹּה אָמַר ה', מִנְעִי קוֹלֵךְ מִבֶּכִי, וְעֵינַיִךְ, מִדִּמְעָה:  כִּי יֵשׁ שָׂכָר לִפְעֻלָּתֵךְ נְאֻם-ה', וְשָׁבוּ מֵאֶרֶץ אוֹיֵב. (ירמיהו לא,)
 
הִנֵּה אָנֹכִי שֹׁלֵחַ לָכֶם, אֵת אֵלִיָּה הַנָּבִיא--לִפְנֵי, בּוֹא יוֹם ה', הַגָּדוֹל, וְהַנּוֹרָא. וְהֵשִׁיב לֵב-אָבוֹת עַל-בָּנִים, וְלֵב בָּנִים עַל-אֲבוֹתָם (מלאכי ג' כג-כד)
 
הִנֵּה יָמִים בָּאִים, נְאֻם ה' אלוקים, וְהִשְׁלַחְתִּי רָעָב, בָּאָרֶץ:  לֹא-רָעָב לַלֶּחֶם, וְלֹא-צָמָא לַמַּיִם--כִּי אִם-לִשְׁמֹעַ, אֵת דִּבְרֵי ה'. (עמוס ח, יא)
 
 שְׂאִי-סָבִיב עֵינַיִךְ וּרְאִי, כֻּלָּם נִקְבְּצוּ בָאוּ-לָךְ; (ישעיה מט יז-יח)
 
וְחָשַׁב מַחֲשָׁבוֹת, לְבִלְתִּי יִדַּח מִמֶּנּוּ נִדָּח. (שמואל ב' יד יד)
 
"והגם שיריע איש הישראלי אף יצריח נפשו סוף כל סוף יחזור לשרשו"   (אוה"ח הק פנחס כה, יד)
 
 
לבקש מה' על הבנים בשעת רצון:
בחצות הלילה . דקות ספורות קודם עלות השחר והשיא הוא בשעת עלות השחר במדוייק .  בפתיחת ההיכל . בשבת קודש במנחה . ואחרי לימוד תורה .
 
 
והמוטל עלינו הוא:
  • לראות בעמלם תקון וכפרה לעצמנו.
  • להזהר מכעס ורוגז, וזאת בכך שנדונם לכף זכות ונרחם עליהם.
  • לקחת זאת באמונת ההשגחה ולא להתמרד על רצון ה'.
  • להשתדל לקרבם באהבה ובחום ולא להרחיקם.
  • לא לראות את כבודנו ובשביל כך לנקוט באמצעים הפוכים מלקרבם, אלא לראות את
כבוד שמים ולסבול בושתם וחרפתם ולסבלם עד שישובו.
 
סגולות לחזרה בתשובה
 מתוך תשובות מהרב בן ציון מוצפי שליט"א באתר דורש ציון
שאלה לכבוד הרב מוצפי
שמענו מפי הרב על סגולה לחזרה בתשובה לכתוב את השם על בלוק האם הרב יכול לחזור על כך?
תשובה
לכתוב שמו על אבן או בלוק ולהניח בתנור ביתי ביום שישי ולאפות לחם לכבוד שבת וכן שבת שניה, ואחר כך ישימוהו בקבר נביא או תנא ויאמרו או יכתבו עליה כשם שבערה האבן הזאת בתנור כך יבער לב... ויחזור בתשובה. עדיף שתי שבתות רצופות. וביום השישי. לכל איש אבן.
 
 
שאלה לכבוד הרב מוצפי
שמענו על סגולה לחזרה בתשובה , אם הרב יכול לומר מהו המקור ויותר פרטים ?
תשובה 
מקורו בספר פרי עץ חיים.  יש לקחת כלי חדש לחלוטין לגמרי וללכת למעיין או לכנרת בעלות השחר ולשאוב מים לתוכו.לשם אותו  אדם ולא לדבר מאומה. ללכת להתפלל שחרית ובסיום התפלה לומר על המים בלחש ח"י פעמים את תפילת השיבנו אבינו לתורתך וכולי עד ברוך הרוצה בתשובה ולא יאמר שם השם ויחתום הרוצה בתשובה ויבקש שאותו בחור שמו ושם אמו ישוב בתשובה ויתנו לו לשתות מהמים בכל צורה שהיא.  ואפשר גם מרק כל אדם יכול לעשותו ולא צריך אבא דוקא. 
 
 
שאלה לכבוד הרב מוצפי
לצערי, גיליתי אצל בני חומר פרוץ גס ומתועב.(בן 18) אילו תפילות והנהגות אני ,כאמו יכולה לעשות כדי שיסיר ליבו מהדברים הרעים הללו?
תשובה 
להתענות עליו אם הנכם יכולים, לבכות עליו בכותל המערבי, בקבר רחל, בקבר רבי עקיבא בטבריה, רבי מאיר שם, רשב״י במירון, והרבה על קבר רבנו האר״י ז״ל בצפת.
 
כיצד יתיחס המאמין לנסיון חינוך הבנים       
אנו בדור האחרון, דור עקבתא דמשיחא, דור שנבאו לנו רבותינו את נבואת בן קם באביו, בת קמה באמה, כלה בחמותה, חוצפא ישגא וכו' וכו'. וכן כיון שהיא הקללה הקשה ביותר, מרומזת היא בנחמה של הגאולה ו"השיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם".
הרי שקבלנו בנבואה שבדור האחרון יתרכזו נשמות כאלו שיוולדו בתכונות מרדניות. ....אולם מכך יבואו לשוב בתשובה שלמה, כשהרע בעצמו יהדפם בהדף קשה, ומתוך הרע הבוגד יראו את האמת.
עלינו להבין, בנים ובנות אלו מסכנים, צריכים אנו לרחם ולהתפלל עליהם ולעורר עליהם רחמים מבעל הרחמים.  וכמו כן לא אבד הסיכוי להחזיר  את בנינו האובדים, וזאת רק אם לא נתיאש ונפגין את אזלת ידינו, אלא אדרבה, נצפה לרחמי שמים מתוך תקוה, אשר לא ידח ממנו נדח.
ועלינו להעביר על מדותינו, ולהזהר לבלתי הביא את בנינו למכשול אסור החמור של זלזול בכבוד אב ואם, אלא שהדבר תלוי באיזה שלב של התדרדרות נמצא הבן, ופרטנו בקונטרסנו "את עמלנו" הדרכה היאך לנהוג עם הבן בתופעה זו של הנשירה בכל אופני השלבים בו הוא נתון.
ולעדוד נפלא יהיו לנו דברי ה"אור החיים הקדוש" (במדבר כה א) וזה לשונו: "חכמי הקבלה גילו לנו, שלא ידח ממנו נדח מכל ניצוצי הקדושה, וכולן לבסוף יזכו למקום שממנו באו, והגם שיריע איש ישראל, אף יצריח נפשו, (כלומר, הגם אם הגיע איש הישראלי לדיוטא התחתונה בעוונותיו) סוף כל סוף יחזור לשרשו".
 
 
לרומם כל מעשה טוב שעושה הבן וללא ביקורת
ספרה אמא שהשקיעה בבנה את מיטב החינוך ובנה ל"ע סטה מן הדרך ולא רצה קשר עם המשפחה. האם בחוכמתה הזמינה אותו לשבת אחת והזהירה את כל בני הבית שלא להעיר לו איך הוא נראה ושום מילות ביקורת לא לדבר איתו. ואכן הבן הגיע לשבת והאם וכל המשפחה קיבלו אותו בחום ובאהבה (למרות שנראה כמו "הומלס") ורק כשהגיעה שעת הדלקת נרות לכבוד שבת קודש עמדה האם ליד הנרות ובכתה בכי עמוק ונרגש. התפללה ובכתה ארוכות בכי של אמא שזעזע את הבן. הוא שמע את בכייה- היא לא דברה איתו מאומה כל השבת ובמוצאי שבת קודש בקש הבן להשאר מעט בבית ולאחר מכן הלך מעצמו ביום ראשון לספר להסתפר – תספורת "נורמלית" והיום הוא בעל תשובה אמיתי. כך שרק תפילה, דמעות חום ואהבה הם שמחזירים את הילד למוטב . בלי שום הערה .
 
 
 

את עמלנו אלו הבנים - להדפסה

bottom of page