top of page

                

קדושת בית כנסת

בענין ריקודי נשים בבית כנסת

 

 

מתוך תשובה של הרב בן ציון מוצפי שליט"א באתר דורש ציון 

 

אוי לנו על חילול השם הנורא , אוי לנו על כך שנשים רוקדות באירועים סתמיים שאינן של מצוה , אוי לנו שנשים רוקדות ויש גבר או שנים שרואים אותן או אפילו בוידאו או בצילומים , אוי לנו שרוקדים בבית הכנסת והופכים אותו למערת פריצים . אוי לנו שנשים מעיזות לרקוד בבית הכנסת , אוי לנו שמוציאים ומגלים ספר תורה ממקומו לצורך פרטי ולדבר עבירה, אוי לנו שנשים פורצות את גדרי צניעותן ורוקדות בפומבי, אוי לעיניים שכך ראו , אוי לאזניים שכך שמעו , אוי לדור שכך עלתה בימיו , בזיון התורה ובזיון בית הכנסת . האם לא די לנו בתאונות משונות ומחרידות המתרחשות מדי יום ?

 

משפחות שלימות נהרגות כבהמות בראש חוצות , עוברות נהרגות עם עוברים במעיהן , זוגות נהרגים ודמם מתערב יחד , וגופותיהם מושלכות בחוצות ואין מאסף, זוג עם אשה הרה נדרסו שלש פעמים בכביש על ידי שלש משאיות כבידות, היש דבר נורא מכך ? תינוקות וזקנים נהרגים , חולים נאנקים בבתי חולים וזועקים ואין מושיע , תינוקות נספים בתוך מיטותיהם , גברים מתמוטטים באמצע השוק ומתים, החיידק הטורף, האלים, הלא מזוהה, עושה שמות בתינוקות בבוגרים ובזקנים, ואין מי שיאמר למלאך המשחית הרף. הן רק היום ליוו למנוחות עולמים ילד בתלמוד תורה בן תשע שנים שלא טעם טעם חטא מימיו , ונחטף ברחוב בצאתו ברוב תמימותו מהתלמוד תורה, אלף שוטרים חיפשו אחריו, אלף מתנדבים התגייסו יומיים רצופים לחפשו, ולבסוף מצאוהו מבותר לעשרות חתיכות, וחלקי איבריו מושלכים בפחי אשפה מרוחקים זה מזה . וכי זה לחינם ? כל זה מורה שיש זעם וחרון אף, שיש פריצות, שיש זילזול בערכי התורה הקדושה,

 

אומרת התורה ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך, וכשיש ביטול הזמן וביטול תורה אנחנו חסרי הגנה חס ושלום, וכשאין כפרה הקדוש ברוך הוא לוקח תינוקות אלה שהם פחותים מבני שלש עשרה שנה לכפר על הדור, כי במעמד הר סיני הילדים היו ערבים בעדינו. הקיצו מתרדימתכם, די לבילויים ולטיולים, די לזלילה ולסאיבה, עם קדוש אנחנו , אל תעתיקו לנו מנהגי הגויים, האויבים שסביבינו מכינים כלי נשק להשמדה המונית, ומכוונים את קיני כלי נשקם לתוך ערי ארץ ישראל כולה, חיילים מחרפים נפשם ונמצאים במקומות הכי מסוכנים, בלוע הארי כדי להגן על עמנו, ואנחנו נרדמים. אין זה דרך של תבונה כלל, צריכים לפשפש במעשים ולהתחזק ברוחניות. שבעה מגדולי ישראל מרביצי תורה ,זקני ישראל, צדיקים וחסידים, מוכיחים בשער , מגיני הדור , הסתלקו לנו תוך חודש , ואין דורש ואין מבקש , ולאלה ....... נשאר לרקוד ..... תראו לאן התדרדרנו , במקום לקחת מוסר מכל האירועים המוזרים המתרחשים סביבינו , במקום להתאסף בתפילה ובזעקה , במקום להתענות ולבכות עלינו על בנינו ובנותינו שלא יצאו חלילה לתרבות רעה , הולכים לרקוד ומוציאים ספר תורה .

 

הידעתם כמה מבנות ישראל כשרות מתדרדרות יום יום ויוצאות לרחוב ?

הידעתם כמה מהם הולכות עם גויים ושונאי ישראל ?

הידעתם כמה מבחורי ישראל נופלים ברשת שפורס להם יצר הרע ?

הידעתם שאנחנו ערבים זה לזה ?

הידעתם שאנחנו חייבים להתפלל בשבילם ולענות נפשינו עבורם ?

הידעתם שעיקר הקלקלה מתחילה מכאן ? מבילויים , מערבי ״התחזקות״ , מערבי שירה ופיוט , מיציאה לבתי מלון , מהליכה למקומות פרוצים , ממפגש עם חברים וחבירות לא טובים , כי הילדים לומדים מהמבוגרים, ואחר כך ההורים בוכים .

 

בואו נעשה סדר בחיים , נחזור לדרכי אבות , מי שחלשה תלך עם בעלה למקום צנוע בהסתר ובשקט ותחליך כח ותחזור לביתה שמיחה . אך לצאת לטיול ולבילוי עם חבירות ? לא זו הדרך , ולא זו העיר .

 

סליחה שדיברתי חריף , כואב לי המצב מאוד, הרבנים ביקשו והתחננו ממני לצעוק, להציל לפני שיהיה מאוחר, כל שעה פונים אלי בבעיות אלה , ויש סיבה לכל זה , לא התכוונתי לכותבת התמימה אישית , אלא לאלה שמנצלים את תמימותם והורסים לנו כל חלקה טובה וישרה , לא כך נהגו אמותינו , ולכן הן הצליחו . תנסו ללכת בדרכן וגם אתן תצליחו .

 

אוהב את כולם בכל לב ומתפלל לשלומכם הרוחני והפיסי .

 

bottom of page