ב"ה                                                                           יום ראשון יב' מנחם אב תש"פ

 

נשים ובנות ישראל הכשרות 

אם ל- 6 משוועת לעזרה

סיפור מזעזע שמתרחש עכשיו ממש

(המכתב ששלחה רחלי מחודש אב התש"פ)

שלום לכולם

שמי רחלי. אני מבקשת לשמור את שם משפחתי מפני פרטיות המשפחה.

אני אמא ל-6 ילדים , 

אני כותבת את המכתב הזה כשאני מאושפזת באחד מבתי החולים  במצב מסובך מאוד עם סכנה גדולה לחיי. יהי רצון שבזכות המכתב הזה אוושע בע"ה ברחמיו המרובים.

הכל התחיל בבוקר אחד ללא שום התראה בעודי מתכננת את היום הרגשתי כאב חד מאוד בגופי ומיד לאחר מכן סחרחורת חזקה והתמוטטתי לעיני בעלי. שהיה עדיין בבית. באמבולנס הגעתי לבית החולים ולאחר בדיקות מרובות התגלתה המחלה הארורה במצב מתקדם מאוד ברגע שהבנתי במה מדובר התחלתי לצעוק בהיסטריה. פשוט לא . אני באמצע החיים אני אמא ל- 6 ילדים קטנים זה לא שייך, יש פה טעות.

לאחר מספר ימים התחלנו במסע קשה ומפרך ומיסר של סידרת טיפולים קשים תוך כדי תפילות, בקשות, צדקות בסכומים גדולים והעיקר שנראה כבר ישועה  ובעלי ובני משפחה יצאו למסע לצדיקי הדור כדי שיברכו ויתפללו לרפואה שלמה.

 ואז זה קרה שבעלי נכנס לאחד מצדיקי הדור ביחידות וסיפר לו את המקרה. הרב שאל את השם ושם האם והתחיל לברך ולהתפלל וממשיך עוד ועוד להתפלל בשקט ובעלי  לא הבין מה קורה. האם סיים. האם הוא צריך לצאת מהחדר ואז ברגע שהוא סיים והעיניים דומעות הוא פנה לבעלי ואמר בזו הלשון: "לצערי המצב קשה מאוד, קשה מאוד. מחטיאי הרבים תשובתם קשה. קשה מאוד" בעלי שאל את הרב בעיניים דומעות  מה, על מה הרב מדבר? אז הוא הרים את קולו: "המלבושים הקצרים, המלבושים הקצרים של בנות ישראל זה חמור, שוק באשה ערוה  ולא מכסה כמו שחייבים לכסות. ואשתך החטיאה את הרבים.

בשנים האחרונות מתוך רצון לעזור בפרנסת הבית התחלתי לעסוק ביבוא בגדי נשים  מחו"ל וברוך השם ראיתי ברכה גדולה. והדגמים  שבחרתי נחטפו בחנויות הכי מבוקשות בריכוזים החרדיים. וההצלחה היתה אדירה עם ביקושים גדולים.

 אני חייבת לציין שמידי פעם בעלי היה מעיר את תשומת ליבי. נראה לו שהחצאיות והשמלות קצרות מדי.  אבל אני טענתי לעומתו שזה בסדר ומספיק שזה מכסה את הברך. תמיד הקפדתי שזה יכסה את הברך, אף על פי שבתוך  ליבי ידעתי שזה לא נכון, כי בזמן ישיבה, בזמן התכופפות, בכל מיני מצבים ובכל מיני סיטואציות הברך מתגלה.   אמרתי טוב, זה דברים קטנים, מה, זה יהרוס לי את ההצלחה  הגדולה?. לא רציתי שאף אחד יעצור אותי.

באותו רגע בעלי נשבר  ובכה והתחנן לרב . הרב יורנו  מה תקנתנו אני לא רוצה להישאר אלמן עם 6 ילדים קטנים בבית. אני מתחנן. אני לא אעמוד בזה .

הרב  שראה את דמעותיו הרותחות התחיל לבכות ביחד איתו ואמר: "צריך לעשות תשובת המשקל. כמו שכתוב בספרים הקדושים במקרים כאלו רק תשובת המשקל יכולה לעזור ואם אתם תגרמו לנשים ובנות ללבוש כדת וכדין ולא ללבוש בגדים קצרים קרוב לודאי שמשם תבוא הישועה".

בעלי יצא מהרב עם דמעות אבל עם תקוה בלב שיש אפשרות לתקן. חזר וסיפר את כל מה שהיה אצל הרב.

מיותר לספר את ההלם והצער שקיבלתי באותו רגע. קודם כל תשובת הרב שהמצב קשה מאוד מאוד וגם הדבר השני שלא חשבתי לרגע שהפכתי להיות בכלל מחטיאי הרבים שאין מספיקים  בידם לעשות תשובה. אני בסך הכל רציתי לפרנס את ביתי  בכבוד ואני עכשיו משתייכת לקטגוריה של מחטיאי הרבים. אבל בעלי אמר: הרב אמר יש תשובת המשקל  ורק זה יכול  לעזור.

אמרתי לבעלי איך אפשר לעשות את זה? לא שייך. איך אדע מי קנתה את כל החצאיות והשמלות איך אגיע אליהם? איך אשכנע אותם לא ללבוש אותם?

ואז עלה בראשי רעיון לכתוב את המכתב הזה. לפנות ללב הרחמן של נשים ובנות יקרות ולהתחנן על נפשי וכאן  אני פונה אליכם נשים יקרות אם אתם מכירות נשים או בנות שהולכות עם חצאיות קצרות  או שאתם בעצמכם. כי אסור שתתגלה אפילו חלק מהברך ואפילו לזמן קצר. כמו  בזמן שעולים למונית או שמתיישבים וזה לא מועיל שיש גרבים.  זה איסור חמור לראות את הברך שוק באשה ערווה וענין הכשלת הרבים. כמובן כל המוסיפה הרי זה משובח. שיהיה אורך לחצאית ושהרגל לא תתגלה בשום מצב . כשיושבים שזה יהיה מכוסה.

אני מתחננת ומבקשת בדמעות,  קבלו על עצמכם לא ללכת עם חצאיות שהברך לא מכוסה בכל המצבים. לא ידעתי כמה זה חמור, לא ידעתי כמה זה מכשיל את הרבים. אני יודעת כמה זה קשה וכמה שזה התגברות ענקית. אם הייתי יכולה הייתי משלמת לכולם. אבל תרחמו קודם כל על עצמכם. בעלי הלך לשאול כמה מגדולי הדור וכולם אמרו שהדבר חמור מאוד.

לא כדאי לכם להיות שייכות לקטגוריה של מחטיאי הרבים. אני יודעת שאין לכם מושג על מה אני מדברת. גם אני לא ידעתי עד שהתוודעתי לנושא. לא ידעתי כמה זה מכשיל. לא ידעתי כמה נזקים רוחניים זה גורם לגברים. אחרי שתחשבו על עצמכם תחשבו גם עלי. רחלי, אמא של 6 ילדים קטנים. אמא של ברכי  שעדיין לא חגגה בת מצוה למרות שכבר עבר הרבה זמן. היא כבר היתה בת 12 אבל היא מתעקשת שרק עם אמא חוגגים בת מצוה. ותרחמו על שאר האחים. על  יוסי הקטן שכמעט מאז שנולד לא זכה למגע מלטף של אמא.  אנא בכל לשון של בקשה אני רוצה לחיות תעזרו לי .

 

 

אנו צריכים כמה  שיותר נשים ובנות שיקבלו על עצמן לא ללכת עם חצאיות קצרות ושבכל מצב הברך תהיה מכוסה.  לא צריך  למסור את שמם רק שיגידו שקיבלו על עצמן ואני מבטיחה להתפלל עליהם ממיטת חוליי במקום שהשכינה נמצאת ותזכרו:

                                                                             "כל המרחם על הבריות מרחמים עליו מן השמים".

חותמת בדמעות ובתקוה לישועה.

שלכם רחלי בת חנה לרפואה שלמה בתוך שאר חולי עמו ישראל.

ואני מבקשת סליחה  מכל מי שגרמתי מכשול באופן  ישיר או בעקיפין.  אנא תמחלו. לא ידעתי.

 

מכתב זה אפשר לשמוע בקו הצניעות של הרבנית רות שמש

6171121 שלוחה 12 שיעור מספר 393