באיזה בידוד תבחר?

מתוך העלון טוב לחסות בהשם

 

עם תחילת פריצת מגיפה הקורונה, חש אחד מילדיו של אחד ממכירי המתגורר בעיר ביתר שלא בטוב בעיניים,  והתברר כי הוא זקוק למשקפיים.  לשם כך, קבע האב תור לבדיקת עיניים לבנו ב'אופטיקה ישראל' הממוקמת בירושלים, על מנת לבדוק את מספרו ולהזמין משקפיים.  והנה, כשהגיע יום הבדיקה, נסעה אמו של הילד עם בנה באוטובוס שיצא מהעיר בית"ר לירושלים.  לפתע, עם תחילת הנסיעה, מקבל נהג האוטובוס הודעה מחברת האוטובוסים כי מאחר ודרך הנסיעה הקבועה מבית"ר עלית לירושלים עמוסה ופקוקה ביותר, הרי שהם מתבקשים לשנות את מסלולם הקבוע ולנסוע בדרך חלופית שתקצר את הדרך,  לטובתם של הנוסעים.  

משום מה, החליט אותו נהג אוטובוס שלא להישמע להוראות, ונכנס אל הכביש המוביל לירושלים כדרכו בכל יום.  מיד עם כניסתו לכביש אכן נתקע הוא בפקק כבד וקשה למאד.  אמו של הילד ששמעה את ההוראה שקיבל הנהג, התפלאה עד למאד מכך שהנהג לא ציית להוראות ובעקבות כך הם תקועים בפקק ארוך במיוחד, אך היא קיבלה זאת באהבה שכך נגזר עליהם משמיים, ובעזרת ה' יגיעו לחנות האופטיקה בזמן שנקבע להם.  הנסיעה היתה ארוכה ומתישה, ונמשכה כשעתיים.

 

בינתיים, התקשרה האם לאופטיקה להודיע כי יאחרו, אלא שאז חיכתה לה הפתעה. "אנו מצטערים, אך החנות כבר סגורה בשעה שכזו", הודיע בעל האופטיקה.  למרות אמונתה האיתנה של האם, צער רב הציף את ליבה. סוף כל סוף היא השקיעה מאמצים כבירים כדי לפנות זמן ולהגיע יחד עם בנה, ואף שכרה 'בייביסיטר' שתשמור על הילדים, ובנוסף כל צער ההמתנה בפקקים, והנה מתברר שבגלל חוסר הציות של הנהג להוראות,  כעת הם פיספסו את המועד וצריכים לקבוע תור לפעם אחרת, כשבינתיים הילד סובל מחוסר בחדות הראייה. אדם רגיל מן השורה היה נוזף בנהג,  ואף מתלונן בחברת האוטובוסים על הנהג הלא ממושמע שגרם לו צער והפסדים רבים, אך במקרה שלנו האם היקרה קיבלה זאת באהבה, והאמינה כי כך רצה ה' יתברך לטובה. היא לא כעסה על הנהג ולא עשתה מאומה .

והנה, אחר כמה ימים מקבלת האם הודעה דרמטית ביותר... היא שומעת כי אחד מעובדים האופטיקה בה הם היו אמורים לשהות לפני כמה ימים - לקה בקורונה,  ל"ע, וכל מי שהיה בחנות באותם ימים צריך להיכנס לבידוד לארבעה עשר יום... התרגשה האם עד למאד והודתה לה': "כה הייתי מאוכזבת באותו יום מחוסר הציות של הנהג להוראות שקיבל, שגרמה לי לעוגמת נפש וצער רב בבידוד שעתיים בנסיעה מתישה, אך כל זה מסובב בדיוק רב מן השמיים כד לחסוך ממני כעת בידוד של 14 יום.

הקב"ה הוא זה שהכניס לנהג בראש להמשיך כרגיל במסלול, כדי שאפסיד את הנסיעה ואנצל ממצב לא נעים שכזה". אשה אחרת, תושבת שכונת 'רמות' שבירושלים, מספרת כי באותו יום, היא טיילה בירושלים, ולפתע פתאום, ללא שום צורך אמיתי החליטה להיכנס עם שני בניה: בחור וילד לאותה אופטיקה, ועל שלושתם נגזר להיות בבידוד. "אינני יודעת בכלל למה נכנסתי לאותה אופטיקה. אינני מכירה את אותה אופטיקה ולא היה לי באמת צורך דחוף , אין זה כי אם שהקב"ה מסבב את האדם ומוליך אותו, למען יבוא עליו את אשר נגזר עליו מלמעלה.

 

על האדם לעשות השתדלות לשמור על עצמו, אך אין לו שום מקום לפחד ובהלה, כי רגליו של אדם מוליכות אותו משמיים לעבר מה שנגזר עליו. וכל העיכובים והמניעות כולם טובת האדם, אותם אולי יגלה בהמשך חייו.